Blaty Kuchenne

dystrybutor-produktow-egger-2.jpg

 Blaty kuchenne z płyty laminowanej

To wciąż najpopularniejszy rodzaj blatu kuchennego, teraz przeżywający prawdziwy renesans. Ich jakość znacznie wzrosła i swobodnie mogą one konkurować z bardziej szlachetnymi materiałami. Wykonane są z niepalnej płyty wiórowej, pokrytej warstwą laminatu o dowolnej kolorystyce, zarówno jednolitej, jak i imitującej kamień, drewno lub hartowaną stal, w wersji mat, półpołysk czy bardzo ostatnio modnego połysku.

Blaty wiodących producentów są odporne na ścieranie, uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę (do 180°C), zaplamienia, działanie światła (brak przebarwień na skutek działania promieni słonecznych) czy nawet żar z papierosa. Krawędzie blatów mogą być zaoblone jednostronnie, dwustronnie albo zakończone ostrym profilem. Bogactwo wzornictwa i kolorów z pewnością przyciągnie potencjalnych amatorów tego materiału.

Pracujemy na blatach firmy EGGER

unnamed.png
WorktopsAufbau790x450.webp

Blaty kuchenne z kompozytu

To trwała i solidna propozycja na kuchenny blat. Jest to mieszanka 2/3 minerałów naturalnych połączona 1/3 żywicą akrylową i pigmentami. Blaty wykonuje się z płyt MDF, które pokrywane są ok. 10-16 mm warstwą kompozytu. Materiał ten jest termoplastyczny, daje się swobodnie kształtować, dlatego też z łatwością można otrzymać dowolną formę, zaś na łączeniach nie widać żadnych spoin.

Kompozyty dopasujemy do każdej kuchni, gdyż występują w szerokiej gamie kolorystycznej - jednolitej, nakrapianej lub z widocznym kruszywem. Są bardzo trwałe, nietoksyczne, odporne na promienie UV, temperaturę, wilgoć, rozlane płyny czy uszkodzenia. Po instalacji blat można okresowo szlifować i polerować, co zapewni utrzymanie pięknej powierzchni przez nawet 20 lat.

Za dobrym, solidnym materiałem idzie również wysoka cena - i to jest jedyny minus blatów kompozytowych. Niewątpliwym atutem kompozytu jest możliwość wykonania z niego zlewu i połączenie go z blatem bez widocznych krawędzi. Takie rozwiązanie zapewnia wyjątkowy efekt wizualny, a jednocześnie udaje się zachować wysoki stopień higieny - jakże istotny w kuchni.

216297-781a-1600x0_blaty-kuchenne-6sposo

STRONA W BUDOWIE