Systemy otwierania szafek kuchennych

Podnośniki frontów do górnych szafek

Aventos firmy Blum to system podnośników frontów, który zapewnia wysoki komfort ruchu w obszarze szafek górnych. Nawet szerokie fronty można otworzyć bez wysiłku. Front otwiera się bez trudu, zatrzymuje się w żądanej pozycji i zamyka się cicho i delikatnie.

aventos-hk.jpg

Korzyści dla użytkownika

Systemy Aventos to wysoki komfort użytkowania, który w szczególności gwarantuje:

  • otwieranie frontów bez wysiłku,

  • możliwość zatrzymania frontu w każdej pozycji otwarcia,

  • ciche i delikatne zamykanie,

  • łatwy dostęp do wnętrza szafki,

  • niezawodność, czyli długi okres użytkowania,

  • harmonijne wzornictwo (zaślepki mogą być szare lub białe, pasujące do korpusów szafek).

Systemy Aventos występują w kilku modelach, omówionych poniżej.

logo-blum.jpg
Blum_KLA0404_AA_FOT_FO_BAU_-SALL_-AOF4_-

Aventos HK

W przypadku Aventos HK jednoczęściowy front otwiera się do góry. To rozwiązanie przeznaczone jest do szafek górnych o niewielkiej wysokości, np. pojedynczej klapy lub szafki nad lodówką.

aventos-hf.jpg

Aventos HF

W Aventos HF dwuczęściowy front składa się podczas otwierania w połowie swojej wysokości. Podnośnik do frontów uchylno-składanych jest idealny do wysokich szafek górnych, ponieważ uchwyt pozostaje dostępny w każdej pozycji otwarcia frontu. System Aventos HF można stosować do frontów o różnej wysokości.

aventos-hks.jpg

Aventos HKS

Idealne rozwiązanie do małych szafek górnych, takich jak zabudowa wnęki ponad szafą na zapasy lub lodówką. Podnośnik doskonale wpasowuje się do bardzo małych mebli.

aventoshl.jpg

Aventos HL

W przypadku Aventos HL jednoczęściowy front jest podnoszony równolegle do góry. Podnośnik do frontu ponad korpusem jest idealny do wysokich szaf i szafek górnych, nad którymi znajdują się jeszcze inne fronty.

hs.jpg

Aventos HS

W systemie Aventos HS front nachodzi na korpus. Podnośnik do frontu uchylno-nachodzącego sprawdza się w przypadku dużych, jednoczęściowych frontów.

Blum_KLA0632_AA_FOT_FO_BAU_-SALL_-AL_-V1

Aventos HK-TOP

W przypadku Aventos HK-TOP jednoczęściowy front otwiera się do góry. To rozwiązanie przeznaczone jest do szafek górnych o niewielkiej wysokości, np. pojedynczej klapy lub szafki nad lodówką.